Članki | Življenjski slog

#BTCsport: Marko Baloh zmagovalec Dirke preko Nemčije v kategoriji Masters

Slovenski ultramaratonski kolesar Marko Baloh, ki ga pri njegovih izjemnih podvigih podpira tudi Družba BTC, je prvič nastopil na dirki Race Across Germany (RAG) in nas razveselil z novim uspehom.

Marko Baloh je ob svoji premierni udeležbi na Dirki preko Nemčije (med 2. in 4. julijem) dosegel zmago v kategoriji Masters in drugo mesto generalno. To je bila Markova prva ultrakolesarska dirka od februarja 2020, ko je bilo dirkanja prekinjeno zaradi pandemije COVID-19.

Dirka preko Nemčije je dolga 1117 km in ima približno 8500 m višinske razlike! Na startu se je zbralo skupno več kot 50 tekmovalcev v posamični in še nekaj ekip v ekipni konkurenci.

RAG-2021-1000

Marko je bil kljub temu, da je startal v kategoriji Masters, pozoren tudi na tekmece v mlajši kategoriji, saj je čutil, da se bo lahko z njimi boril za najvišja mesta v generalni razvrstitvi. In prav je imel!

V cilj dirke, ki je pod skakalnico v Garmisch Parten Kirchnu in kjer zadnji vzpon doseže preko 30-odstotni naklon, je prispel v času 40 ur in 30 minut s povprečno hitrostjo 27,6 km/h. S tem je dosegel zmago v kategoriji Masters (50+) in generalno 2. mesto na dirki.

Motivacije mu ne manjka

Marko nam je zaupal: »To je bila moja prva ultrakolesarska dirka po letu in pol in pred startom sem imel nemalo treme, saj nisem bil gotov, kako dobro sem pripravljen. Občutek od začetka je bil odličen, lahko rečem kot v dobrih starih časih.

Priznam, da me je presenetil profil dirke, saj sem pričakoval bolj ravninsko dirko oz. vsaj manj strme klance, ki so mi požrli precej moči v prvi noči dirke. Z nastopom sem zelo zadovoljen, zmagal sem svojo kategorijo in tudi drugo mesto generalno govori, da se še vedno lahko kosam z mlajšimi tekmeci. Razumljivo pa je, da se mladci trudijo premagati me in da se bodo vedno večkrat našli močnejši od mene. Dokler pa lahko dam vse od sebe in sem še vedno vsaj blizu boja za zmago, sem zadovoljen in motivacije za naprej mi ne manjka.

Zmaga mi veliko pomeni in je dobra popotnica za konec sezone, kjer me čaka še nastop na svetovnem prvenstvu v 24-urnem kronometru. Nato pa začetek priprav za sezono 2022, v kateri je moj glavni cilj že dvakrat preložena Dirka preko Sibirije Red Bull Trans Siberian Extreme od Moskve do Vladivostoka, dolžine 9200 km.«